Vestuvių dekoravimas

Pradėjus galvoti apie vestuvių dekorą, pirma reikia įvertini pasirinktą metų laiką, puotos erdvę ir lėšas.  Kai yra nuspręsti šie trys svarbūs dalykai, toliau seka vestuvių tematika. Ką savo vestuvėse norėtumėte pabrėžti, išryškinti ir kas, kad būtų įgyvendinta?

Vieni svajoja apie retro puotą, kaip "Didysis Getsbis " filme, prabangos, elegancijos ir pompastikos. Kiti nori neutralesnės šventės sodyboje, su daug augmenijos, natūraliomis medžiagomis ir sendaikčiais. Tretiems gal patinka modernus stilius, miestietiška atmosfera, šaltos spalvos, metalo spindesys. Kaip kiekvienas žmogus yra individualus, su savo skoniu, grožio supratimu, taip kiekvienos vestuvės turėtų būti autentiškos. Ypač lengva tai įgyvendinti, jei vestuvių dekoravimu, neapkrautumėte savo pečių, o šį darbą, duotumėte padaryti profesionalams. Taip būtų išvengta klaidų, pervargimo ir streso.

Dekoravimas išties užima daug laiko. Kol viską užsakai, superki, išlankstai, sudedi, padarai, pamerki, pakerpi, praeina ne viena diena. Kelių žvakių išdėstymas ant stalų ir gėlių pamerkimas, dar nėra dekoras. Tikrasis dekoras yra didelis darbas, einant link galutinio tikslo - visos vestuvių tematikos originalus ir vientisas perteikimas, pradedant stalo kortelėmis, baigiant saldžiu stalu. 

Dažniausiai jaunieji prašo padekoruoti bažnyčią ar ceremonijos vietą ir puotos erdvę, įskaitant saldų stalą, terasą, kartais ir fotografavimo kampelį. Dabar labai išpopuliarėjo foto kampeliai, tai pavyzdžiui  iš sendintų baldų, rėmų, gėlių kompozicijų padaroma vieta, kur visi svečiai gali linskmiau įsiamžinti. Taip pat paplito gėrimų stalai - barai. Sustatomi grafinai su konjaku ar viskiu, šalia padedami cigarai, degtukai, ant kreidinių lentelių užrašomi raginimai vaišintis.

Saldus stalas šiuolaikinėse vestuvėse yra vienas svarbiausių akcentų. Jaunieji retai kada nori matyti tik šakotį ir vestuvių tortą ant stalo. Šių dienų saldūs stalai neapsieina be makaroncų, morengų, keksiukų, pyragaičių, "panna cotu" ir tiramisų. Yra laikomasi vientisos spalvų gamos, desertai originaliai įkomponuojami ant padėklų ir padėkliukų. Kartais paprašoma papuošti laiptus, supynes, lieptelį prie ežero ar kitas įdomesnes vietas, kur reikia daugiau išmonės, idėjų ir patirties.

Dažniausiai dekoruojant, neapsieiname be plaktukų, kopėčių, klijų ir vinukų. O vestuvių dekoravimas, tai didelių pastangų reikalaunjantis darbas. Nes norint sukurti išties ypatingą, kvapą gniaužianti vaizdą, reik daug ką kabinti, pradedant ant vielos priklijuotas gėles, kriauklytes ar zefyrais, baigiant lempučių girliandas, vainikus. Taip pat dekoruojant, tenka kažką konstruoti, maketuoti, braižyti, sodinti, ar prischologiškai paremti nuotaką, tiesiog šmaikščiau pasakius, būti visų galų meistrų. Ir mums tai teikia begalinį malonumą. Kiekvienas kartas, tai nauji iššukiai, nauji žmonės, sprendimai ir vietos. Jokios monotonijos ir pats geriausias rezultatas šiame darbe, tai jaunavedžių šypsenos.

Mes kiekvieną savaitę klaidžiojame internetinėse platybėse, sekame tendencijas, madą. Ieškome visokiausių minčių, kaip dar kitaip papuošti stalus, įkomponuoti gėles ar išgražinti takus, kėdės ir aišku randame. Bet viskas prasideda nuo idėjos, kažką sugalvoti yra vieną, bet kaip tai įgyvendinti? Tai tampa žymiai sunkiau, neturint reikiamų žinių bagažo. Pavyzdžiui kiek metrų medžiagos pirkti dėl stalo takelių, kur juos siūdintis? Kur rasti būtent auksinės spalvos žvakių ar užsakyti oranžines kalijas? Jaunosioms kyla tokių ir kitokių įvairiausių klausimų. Tam ir esame mes, partynuoma.lt dirbantis duetas - Laura ir Martyna, kurios atsakys į Jūsų visus nuogąstavimus ir padės Jūsų pačią svarbiausią gyvenimo šventę paversti įsimintina dieną. Juk dėmesys smulkmenoms, aplinkai, detalėms, pamalonins svečius ir leis jiems pasijusti ypatingiems.

Viskas prasideda nuo žiedelio ant pirštelio ir baigiasi nuotraukomis albume, prisiminimais širdyse ...